Главная » Статьи » Фізика

В разделе материалов: 2
Показано материалов: 1-2

Зірка Таббі, або чи KIC 8462852, розташована в сузір'ї Лебедя на відстані близько півтори тисячі світлових років від Землі, може служити джерелом енергії для інопланетної цивілізації. З аргументами на користь такої теорії виступив німецький вчений Едуард Хейндл з Фуртвангенского університету. Аномальні коливання світності даної зірки вже не раз привертали увагу різних досліджень.

Фізики оголосили зірку в сузір'ї Лебедя притулком інопланетян фото: pixabay.com
«Інопланетна» версія, за допомогою якої робляться спроби пояснити феномен зірки Таббі, звучить далеко не вперше. Небесне тіло було виявлено в минулому році, і незабаром астрофізики звернули увагу, що її яскравість часом знижується на 22 відсотки. Поряд з більш «нудними» припущеннями (наприклад, що час від часу між зіркою і Землею виявляється рій комет або пилова хмара, що загороджує частина її світла) деякі фахівці висловили думку, що зірка може бути оточена так званої «сферою Дайсона» - гіпотетичної конструкцією, яка могла б дозволити інопланетним сверхцивилизации, в разі існування таких, збирати і використовувати як енергію світло власного світила.

Фізика | Просмотров: 560 | Добавил: 329 | Дата: 07.12.2016 | Комментарии (0)

Протягом, щонайменше, трьох тисячоліть швидкість обертання Землі постійно знижується і, як наслідок, дні стають все довшими. Як стверджує група дослідників під керівництвом Леслі Моррісона з Даремського університету, відбувається це дуже непомітно, але в довгостроковій перспективі тенденція виглядає для вчених досить очевидною.

Фахівці переконалися, що Земля обертається все повільніше фото: pixabay.com
Вчені проаналізували інформацію про обертанні Землі, зібрану з 780 року до нашої ери, починаючи з періоду, коли древні астрономи стали вести записи, присвячені затемнень, і закінчую даними, що збираються з середини минулого століття за допомогою найточніших атомних годин.

В результаті фахівці прийшли до висновку, що кожен вік тривалість доби на Землі збільшується на 1,8 мілісекунди. Таким чином, протягом розглянутого періоду в сукупності дні збільшилися майже на двадцяту частку секунди - на перший погляд не надто вражаюча, але цілком значуща з наукової точки зору різниця, запевняють вчені.

Фізика | Просмотров: 455 | Добавил: 329 | Дата: 07.12.2016 | Комментарии (0)