Главная » Статьи » Фізика » Фізика

Фахівці переконалися, що Земля обертається все повільніше

Протягом, щонайменше, трьох тисячоліть швидкість обертання Землі постійно знижується і, як наслідок, дні стають все довшими. Як стверджує група дослідників під керівництвом Леслі Моррісона з Даремського університету, відбувається це дуже непомітно, але в довгостроковій перспективі тенденція виглядає для вчених досить очевидною.

Фахівці переконалися, що Земля обертається все повільніше фото: pixabay.com
Вчені проаналізували інформацію про обертанні Землі, зібрану з 780 року до нашої ери, починаючи з періоду, коли древні астрономи стали вести записи, присвячені затемнень, і закінчую даними, що збираються з середини минулого століття за допомогою найточніших атомних годин.

В результаті фахівці прийшли до висновку, що кожен вік тривалість доби на Землі збільшується на 1,8 мілісекунди. Таким чином, протягом розглянутого періоду в сукупності дні збільшилися майже на двадцяту частку секунди - на перший погляд не надто вражаюча, але цілком значуща з наукової точки зору різниця, запевняють вчені.

Фахівці не вперше приходять до висновку, що дні на Землі стають все довшими, однак, за їхніми словами, в новому дослідженні вдалося дати більш точну оцінку швидкості, з якою це відбувається - раніше передбачалося, що кожен вік добу збільшуються на 2,3 мілісекунди.

Також дослідники підкреслюють, що уповільнення швидкості обертання Землі не можна пояснити виключно її гравітаційною взаємодією з Місяцем, в іншому випадку цей процес протікав би ще повільніше. З тієї ж причини фахівці не схильні вважати, що збільшення доби відбувається абсолютно рівномірно - якщо за ним стоять ті чи інші геологічні процеси, то в одні періоди вони протікають інтенсивніше, ніж в інші, а значить, і вплив їх може ставати то БІЛЬШЕ, ТО менш значущим.

Категория: Фізика | Добавил: 329 (07.12.2016)
Просмотров: 119 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: