Главная » Статьи » Інше » Інше

Сирія всохла вдвічі

Водні ресурси нечасто стають причиною війни, але посуха в Сирії в 2006-2011 роках і розтрачання природних ресурсів послужили благодатним грунтом для виникнення конфлікту. В результаті близько 800 тис. людей залишилися без засобів до існування. Загибель врожаю в деяких районах сягала 75%, загибель худоби - до 85%. В результаті фермери, скотарі та сільське населення покинули сільськогосподарські землі і переселилися в міста. Майже 20% громадян залишилися без роботи. Зростаюче невдоволення населення виявилося в числі факторів, які привели до безладів і початку громадянської війни.

Війна, в свою чергу, викликала нову хвилю міграції - тепер уже з країни. Вона спричинила за собою помітні зміни у використанні земельних ресурсів та прісної води.

Опубліковане в Праці Національної академії наук дослідження вчених зі Стенфордського університету вперше показало, як змінилися практики управління водними ресурсами в зоні активних бойових дій.

 

 Тривалість життя сирійських чоловіків різко скоротилася
Сирію вразила пострадянська смертність
З початком війни очікувана тривалість життя сирійських чоловіків скоротилася на п'ять років. Схожа ситуація була після розвалу Радянського Союзу. Як ... →
Використовуючи дані з супутників, вчені з'ясували, що конфлікт в Сирії спричинив за собою зменшення площі водосховищ і зрошуваних сільськогосподарських угідь майже на 50% в порівнянні з їх станом до війни.

«Управління водними ресурсами в Сирії змінилося, і це видно з космосу, - прокоментував результати один з авторів дослідження, професор Стівен Горелик. - Сирійський криза призвела до зменшення площі сільськогосподарських земель на півдні Сирії, зменшення потреби у воді для зрошення полів і кардинальних змін в управлінні водосховищами ».

Дослідники сконцентрувалися на зміни, що відбулися з 2013 по 2015 рік в районі вододілу РІЧКИ ЙОРДАН з ЇЇ КРУПНИМ Самим, припливом річкою Ярмук, що утворює кордон Головний і Ізраїлем Між Йорданією ближче до Долини річки Йордан, а вище за течією - і Йорданією Між Сирією. Ідею самого дослідження висунув інший автор статті, кандидат наук джим юн. Таке рішення він прийняв, ознайомившись з інформацією від міністерства Йорданії з управління водними ресурсами про те, що біля річки Ярмук збільшився русловий стік.

Використовуючи 11 Зображення найбільших водних територій, підконтрольних Сирії, дослідники виявили, що обсяг води у водосховищах зменшився на 49%. Зрошувані культури на знімках виділені зеленим - їх кількість зменшилася на 47%.

Landsat 7 / Стенфордський університет
Таким чином, дослідження виявило непрямий вплив конфлікту на стан водних ресурсів через міграцію біженців та зміни у використанні земель.

«Ми вперше провели такий масштабний аналіз за допомогою супутників в зоні військових дій, щоб довести зв'язок між конфліктом і водними ресурсами, - пояснив доктор Марк Мюллер, провідний автор дослідження. - Завдяки новому обладнанню можна швидко аналізувати дані - ефект виявився настільки виражений, що ми відразу його побачили ».

 У Сирії знайдено останки «християнського святого»
«Покров скоринкою і не гнив»
Зарубіжні ЗМІ оголосили: в Сирії знайдені останки християнського святого. Про те, чи варто вірити подібним заявам, як у Володимирівської області ... →
Відчуженість зрошуваних сільськогосподарських територій в Сирії, помножена на відновлення регіону від сильної посухи, привела до розливу річки Ярмук в три з половиною рази вниз за течією, де знаходиться Йорданія - одна з найбідніших водою країн. З 2013 року Йорданія прихистила тисячі біженців.

«Це непогана новина для Йорданії, але не такий вже великий плюс у порівнянні з тим, чим їй довелося пожертвувати заради біженців, - повідомив Горелик. - Навіть забезпечуючи біженців водою, що розлилася річка не компенсує збитки ».

Незважаючи на розлив, Ярмук все одно не перевищує рівня, встановленого двосторонньою угодою з Сирією.

Вчені співпрацювали з міністерством Йорданії з управління водними ресурсами в рамках спільного проекту з вивчення стану водних ресурсів. Поки багато експертів говорили про те, як зміни клімату могли привести до конфлікту, Юн запропонував поглянути на Сирію з іншого ракурсу.

«В останні кілька років все зосередилися на тому, як зміни клімату та посуха впливають на конфлікт, але мало хто досліджував, як конфлікт впливає на навколишнє середовище і водні ресурси», - пояснив він.

Влітку цього року команда вчених з Німеччини та Швеції опублікувала дослідження, присвячене впливу кліматичних змін на виникнення воєн. Вони прийшли до висновку, що, погіршуючи умови існування і скорочуючи кількість харчових ресурсів, різкі зміни клімату дійсно можуть підштовхувати людей до конфліктів. Причому ключову роль в них відіграє етнічна різнорідність: 2/3 громадянських воєн з 1946 року розгорялися між різними народами і народностями і були спровоковані географічним поділом і напруженим співіснуванням етнічних груп.

Категория: Інше | Добавил: 329 (07.12.2016)
Просмотров: 464 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: