Главная » Статьи » Інше » Інше

«Мертва зона» в Індійському океані стурбувала вчених

Фахівці з Данії, Німеччини та Індії виявили в Індійському океані так звану «мертву зону». Вона розташована на території Бенгальської затоки, її площа сягає 60 тисяч квадратних кілометрів, а глибина - від 100 до 400 метрів на різних ділянках. На подібних ділянках міститься дуже мало кисню і, як вважається, вони порушують баланс в океані іншого ключового для живих організмах елемента - азоту.

«Мертва зона» в Індійському океані стурбувала вчених фото: pixabay.com
Дані, отримані за допомогою новітнього обладнання, показують, що кисень не повністю відсутня в «мертвій зоні», проте його кількість можна назвати незначним - воно в десять тисяч разів менше, ніж в шарах води у океанічної поверхні. Раніше подібні зони вже були виявлені на різних ділянках світового океану: у північних берегів Північної і Південної Америки, неподалік від Намібії, а також біля західного узбережжя Індії в Аравійському морі.

Незважаючи на назву, для деяких, досить нечисленних, форм життя «мертві зони» в цілому сприятливі. Йдеться про деякі мікроорганізми, які споживають і переробних азот. Ці істоти представляють непряму загрозу для всіх морських мешканців, тому що через них азоту - одного з ключових для життя в цілому елемента - в океані, за деякими даними, залишається все менше. Поки що цей процес відбувається дуже повільно, проте вчені допускають, що зміни клімату в майбутньому спровокують появу нових «мертвих зон» і розростання вже існуючих. Також фахівці побоюються, що мікроорганізми почнуть споживати азот значно активніше, якщо з «мертвої зони» зникнуть навіть ті «залишки» кисню, які спостерігаються в ній сьогодні.

Дослідники з Університету Південної Данії, Інституту морської мікробіології імені Макса Планка і інійского Національного інституту океанографії вважають, що їх робота змушує активніше шукати відповідь на питання, яку роль у формуванні океанічних «мертвих зон» грає діяльність людини.

Категория: Інше | Добавил: 329 (07.12.2016)
Просмотров: 90 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: