Главная » Статьи » Інше » Інше

Вчені розповіли, чим загрожує брак сонячного світла в дитинстві

Багато хто переконаний, що сьогодні діти з віком частіше стикаються з короткозорістю, оскільки сидять перед комп'ютером замість прогулянок на свіжому повітрі. Співробітники Лондонської школи гігієни і тропічної медицини прийшли до висновку, що в цілому подібне припущення вірне, однак, всупереч поширеній поданням, ключову роль в погіршенні зору грає не надлишок випромінювання від монітора, а недолік сонячного світла.

Вчені розповіли, чим загрожує брак сонячного світла в дитинстві фото: pixabay.com
Фахівці зібрали інформацію про 7 187 учасників шести проводилися раніше досліджень, причому кожен з цих людей був старше 65 років. Вчені попросили всіх учасників заповнити опитувальний лист, перевірили їх зір і взяли аналіз крові. Після того, як вчені зробили поправку на різні ні мають прямого відношення до дослідження фактори, фінальна вибірка представляла собою 371 людини, що страждає від міопії, або, кажучи більш звичним мовою, короткозорості, а також 2 797 осіб, які проблем із зором не відчували.

Подальше дослідження показало, що люди, які одержували в період з 14 до 19 років достатню кількість сонячного ультрафіолету, з меншою ймовірністю пізніше стикалися з короткозорістю. При цьому, наприклад, прийом вітаміну D в таблетках недолік сонячного світла, судячи з усього, ніяк не компенсувало.

При цьому, як відзначають фахівці, в деяких випадках знаходження в приміщенні можна було лише побічно пов'язати з короткозорістю. Йдеться про те, що люди з більш високим рівнем освіти, з одного боку, з дитинства проводили мало часу на вулиці, а з іншого - частіше стикалися з короткозорістю. В даному випадку, як визнають вчені, основним «сполучною ланкою» може виступати не недолік сонячних променів, а перенапруження очей через активне читання підручників.

Проте, дослідники вважають, що для збереження хорошого зору в дорослому віці дітям слід проводити більше часу під променями сонця, ніж часто буває сьогодні.

Категория: Інше | Добавил: 329 (07.12.2016)
Просмотров: 587 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: