Главная » Статьи » Біологія » Біологія

Поява кесаревого розтину задало новий напрямок еволюції людини

Кесарів розтин дозволило з'явитися на світло багатьом дітям, в разі яких «природні» пологи представляли б загрозу як для них, так і для матері. Незважаючи на те, що дехто вважає відмову від кесаревого розтину хорошим вибором, якщо в ньому немає необхідності, в ряді випадків цей захід виявляється необхідною, щоб пологи пройшли успішно. Як з'ясувалося, саме подібні випадки вплинули на шлях, по якому протікає еволюція людини, стверджують вчені.

Поява кесаревого розтину задало новий напрямок еволюції людини фото: pixabay.com
Група дослідників під керівництвом Філіпа Міттерёккера з Віденського університету звертає увагу на те, що ще сто років тому матері, таз яких опинявся занадто вузьким у порівнянні з головою їх дитини, часто й помирало при пологах. Кесарів розтин дозволило вирішити цю проблему і, як наслідок, жінки стали частіше передавати «гени вузького таза» своїм дітям. Це, ймовірно, призведе до того, що кількість жінок з вузьким тазом стане збільшуватися, а слідчо, їм теж часто буде вимагатися кесарів розтин. Подібний «замкнуте коло» є одним з факторів, що визначають новий напрямок еволюції.

Подібне, на думку вчених, стосується і розмірів голови дітей - раніше він не міг бути занадто великим, оскільки це знижувало ймовірність, що пологи пройдуть успішно. При цьому в минулому ця тенденція «врівноважувалася» протилежної - великі діти в середньому мають краще здоров'я. Таким чином, в новій ситуації народження все більших дітей може поступово ставати нормою, і це - ще більш значне, ніж форма тазу, зміна, яка може зазнати людський рід в цілому завдяки кесаревого розтину.

Фахівці повідомляють, що вони розробили математичну модель, що підтверджує їх припущення. Проте, вчені не схильні вважати, що навіть в порівняно віддаленій перспективі більшість дітей як і раніше зможе з'являтися на світло так само, як протягом більшої частини історії людства. Тим не менш, деякі зміни людей як вид все ж очікують, припускають дослідники.

Категория: Біологія | Добавил: 329 (07.12.2016)
Просмотров: 109 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: